derin-dis-eti-temizleme-ve-dis-proseduru-nedir

Derin Diş Eti Temizleme Ve Diş Prosedürü Nedir?

Dişçiye gitme görüşünüze bağlı olarak, diş eti temizliğini derinlemesine yapan birinin düşüncesi inanılmaz veya korkutucu gelebilir. Her durumda, muhtemelen hayal ettiğinizden biraz farklıdır.

Randevu için rezervasyon yaptırdıysanız veya derin diş eti temizlemenin tam olarak ne gerektirdiğini merak ediyorsanız, bilmek istediğiniz her şey burada.

diş eti

‘Derin diş eti temizliği’ tam olarak ne anlama geliyor?

Basitçe söylemek gerekirse, bir diş hekimi diş eti çizgisinin altındaki tartar birikimini kaldırmak için diş etlerinize düzenli temizlik sırasındakinden daha derin bir araştırma yapar. (Herkes dişlerinizde plak adı verilen bakteri ağırlığında bir film alır. Yeterince çıkarılmayan plak tartar haline gelebilir ve bu da boşluklara veya diş eti hastalığına yol açabilir.)

Evinizi bahar temizliği olarak düşünmeyin ya da her ay bir durulama ile kafa derisi birikimini ele almayın . Diş derinlemesine temizlik, herkesin yarı düzenli olarak faydalanabileceği bir şey değildir. Sadece periodontal hastalığı olan insanlar içindir.

Periodontal (diş eti) hastalığına tartar birikmesi neden olur ve diş eti iltihabı denilen hafif diş eti iltihabından periodontitise kadar değişir; bu, dişeti durgunluğu ile “cepler” veya boşluklar oluştuğunda ortaya çıkar.

Periodontal hastalığınız olsa bile, periodontitise ilerlemediyseniz derin bir temizliğe ihtiyacınız olmayacak, diyor ünlü bir diş hekimi. “Derin temizlik sadece işler belirli bir kötü seviyeye ulaştıysa gereklidir, bu da diş etlerinin altında tartar inşa ettiğiniz ve diş etlerinin etrafındaki ceplerin derinleştiği anlamına gelir.” “O zaman derin temizliğe ihtiyacınız var çünkü düzenli temizlik diş etlerinin üstündeki ve hafifçe, biraz altındaki her şeyi temizlemek için tasarlandı.” 

Diş hekimleri diş etlerinizi nasıl derinden temizler?

Yani, derin bir temizlik içindesiniz ve tam olarak ne olacağını merak ediyorsunuz. Öncelikle, diş hekiminiz bölgeyi uyuşturacaktır, aksi takdirde acı verici olacaktır. Oradan, dişeti çizgisinin üstünden ve altından tartar veya hesaplamayı ölçeklendirmeye veya kazımaya başlayacaklar. Sonra bakteriler toplayabilir diş kökü üzerine pürüzlü noktalar düzgünleştirerek, kök planya yaparız etleriniz dişlerinize yeniden bağlanması yardımcı olur . “Diş etlerinin iyileşebilmesi için dişi olabildiğince temiz bırakmak istiyorsun” diye açıklanıyor. Diş etleri asla tartar, bakteri veya pürüzlü bir yüzey etrafında iyileşmez.

Temelde düzenli diş temizliğinin daha yoğun bir versiyonudur. “Aynı enstrümanları kullanıyoruz. ” Bu alanlara ulaşmaya yardımcı olan birkaç özel şekil var, ama bu düzenli bir temizliğe benziyor. ” “Baskı hissedebilirsiniz, ancak keskin bir acı değildir ve şifa bile çoğu insan için oldukça olaysızdır” diyorlar.

Derin temizlik dişleri normal temizlikten daha fazla zaman aldığından, bir saatten fazla süren birden fazla seans bekleyebilirsiniz. Nejad, bir çok insanın ağızlarının yarısını bir seansta, yarısını başka bir seansta yapacak, ancak daha ileri vakalarda, bir diş hekimi seans başına ağzın 1 / 4’ünü yapabilir. 

diş eti

Diş eti temizliğini evde derinlemesine yapabilir misiniz?

Eczane diş araç kitinden uzak durun. “Vücudunuzun kendi biyolojisini ve normal sürecini bozmak sorunlara yol açabilir.”

Tabii ki, ilk etapta derin diş temizliği ihtiyacını önlemek için evde adımlar atabilirsiniz. Günlük ve düzenli diş hekimi ziyaretlerinin fırçalanması ve diş ipi kullanımı, plak birikimini önlemenin anahtarıdır. Bunları zaten yapıyorsanız ve ötesine geçmek istiyorsanız, yedikten sonra ağzınızı su ile durulamak , rutininize bir Su Pik eklemek ve / veya ksilitol içeren sakız faydalı olabilir, diyor Nejad.

Uzun lafın kısası, düzenli temizlik yeterli olmadığında diş derinliği temizliği bir seçenektir. Gelişmiş diş eti hastalığı geliştirdiyseniz, tedavi size yardımcı dolabilir. Aksi takdirde, temel bilgilere sadık kalın.

Dişleriniz ile ilgili tüm temizlik problemleriniz ve diş sağlığınız için doktortercihim.com‘da bulunan diş hekimlerinden randevu alabilirsiniz.